NAŠI OSMAŠI

Obilježavamo 10. listopada

SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

MIRO RUŠNJAK

Miro Rušnjak, učitelj kojega mnoge generacije pamte po dobroti i požrtvovnosti.

Knjiga izrađena u sklopu projekta "Škole od enbot", a izradila ju je učiteljica Snježana Lovrinić.

Knjigu možete prolistati tako da kliknete na sličicu ispod.

Povelja za lutkarski igrokaz "Volimo se po starinski"

Središnji koordinacijski odbor akcije "Gradovi i općine – prijatelji djece" dodijelio je povelju Gradu Buzetu za uspješno provedenu Naj-akciju 2021. godine pod nazivom "Volimo se po starinski", lutkarski igrokaz s pjevanjem, kojom je poboljšan i uljepšan život djece. Koordinacijski odbor čine predstavnici Saveza društava "Naša djeca" Hrvatske, Hrvatskog društva za preventivnu i socijalnu pedijatriju, Ureda UNICEF-a, Udruge gradova, Udruge općina, Hrvatske zajednice županija i koordinatora iz gradova i općina.

OŠ "Vazmoslav Gržalja" uključena je u provedbu projekta Institucionalizacije zavičajne nastave Istarske županije. Krajem 2020. i tijekom 2021. godine u sklopu navedenog projekta u buzetskoj osnovnoj školi provodio se projekt naslovljen "Buzeština, dragi kraj" u okviru kojega su učenici spomenute škole i polaznici Područnog odjela Buzet labinske Umjetničke škole Matka Brajše Rašana realizirali lutkarski igrokaz s pjevanjem "Volimo se po starinski". Inicijatori i voditelji aktivnosti lutkarskog igrokaza bili su Snježana Lovrinić, učiteljica talijanskog jezika i voditeljica Kreativne radionice u buzetskoj Osnovnoj školi i Nikola Lovrinić, učitelj solfeggia i voditelj Područnog odjela Buzet labinske Umjetničke škole, koji su ujedno autori tekstovnog predloška, scenarija, idejnog rješenja lutaka i originalnih songova. Polaznici Kreativne radionice radili su na izradi lutaka i scenografije i uvježbavali tekst, dok su songove pripremali pjevački zbor i solisti.

Svečanost dodjele Naj-akcija i proglašenja novih gradova i općina – prijatelja djece, Savez društava Naša djeca tradicionalno organizira krajem svake godine, pri čemu je događanje ovoga puta iz epidemioloških razloga održano online. Lutkarski igrokaz s pjevanjem "Volimo se po starinski", kao zajednički projekt dviju ustanova koje djeluju na buzetskome području – Osnovne škole "Vazmoslav Gržalja" i Umjetničke škole Matka Brajše Rašana, Područnog odjela Buzet – kao Naj-akciju provedenu na svome području u 2021. godini prijavio je Grad Buzet.

Predstava je u teškim epidemiološkim okolnostima povezala i okupila učenike dviju obrazovnih ustanova na zajedničkom projektu koji je ujedinio dramsku riječ i glazbu, a  tijekom proteklih godinu dana izvedena je ukupno 6 puta. Surađivala su djeca od 5. do 8. razreda osnovne škole, pokazavši dojmljivu predanost u izvršavanju postavljenih zadataka, strpljenje i međusobno uvažavanje. Novost u zajednici predstavljala je i prezentacija ovakvoga sadržaja utemeljenog na lokalnoj nematerijalnoj baštini u okviru središnje svečanosti u Gradu Buzetu, na manifestaciji kojom se obilježava Dan Grada – Subotini. U akciju je bilo aktivno uključeno 34 djece, od toga 33 u dobi od 11 – 14 godina te polaznica Srednje škole Buzet Natali Kontić i umirovljenica Stanka Krulčić.

Niz scena, glazbenih brojeva i intermezza od kojih je ova predstava satkana, omogućila je različite izvedbene nijanse, obogativši na pozornici djecu koja su svoje izvedbe pripremala s velikim entuzijazmom, a oduševljena je publika svaki put to znala nagraditi velikim pljeskom. Sve su to bili razlozi kandidiranja ovoga projekta za Naj-akciju, a povelja Središnjeg koordinacijskog odbora akcije "Gradovi i općine – prijatelji djece", priznanje je za zajedničku realizaciju složenog kreativnog zadatka koji je od djece zahtijevao visoku razinu profesionalnosti te vjetar u leđa za daljnju uspješnu suradnju buzetskih odgojno-obrazovnih ustanova.

objavio: Mateja Činko   datum: 3. 2. 2022.

« Svibanj 2024 »

ZA RODITELJE

Planirani termini za informacije s roditeljima

VOZNI RED AUTOBUSA 2022/23

školska godina 2023./2024.

KLIKNI NA SLIKU

Popisi udžbenika 2020./2021.

POPISI UDŽBENIKA I DODATNOG MATERIJALA ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.

RASPORED ZVONA - BUZET

Ispis statistike od 8. 9. 2014.