preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Popis lektire za 1. razred

 

 

 

 

 IZABRATI 4 DJELA, OBAVEZNO PRVO

*(Lektire označene crvenom bojom knjižnica ne posjeduje)

1. JACOB I WILHELM GRIMM: BAJKE (IZBOR)
2. ZVONIMIR BALOG: MALE PRIČE O VELIKIM SLOVIMA
3. GRIGOR VITEZ: A ZAŠTO NE BI
4. LJUDEVIT BAUER: TRI MEDVJEDA I GITARA
5. SUNČANA ŠKRINJARIĆ: KAKO SANJAJU STVARI ILI PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA
6. JENS SIGSGAARD: PALE SAM NA SVIJETU
7. EWA JANIKOVSZKY: BAŠ SE VESELIM ILI ZNAŠ LI I TI ILI DA SAM ODRASTAO
8. ŽELJKA HORVAT-VUKELJA: HRABRICA ILI SLIKOPRIČE ILI PETRA UČI PLIVATI
9. SONJA ZUBOVIĆ: KAKO SE GLEDA ABECEDA
10. IVANKA BOROVAC: ŽIVOTINJSKA ABECEDA
11. STANISLAV FEMENIĆ: IDI PA VIDI
12. BRANKO ĆOPIĆ: JEŽEVA KUĆICA
13. SVJETLAN JUNAKOVIĆ: DOME, SLATKI DOME
14. JEAN-BAPTISTE BARONIAN: FIGARO, MAČAK KOJI JE HRKAO
15. ANA ĐOKIĆ-PONGRAŠIĆ: NEMAŠ POJMA, GRIZLIJANE

  

 

 

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Popis lektire za 2. razred

(izabrati 5 djela, obavezno prvo)

*(Lektire označene crvenom bojom knjižnica ne posjeduje)

1. Hans Christian Andersen: Bajke (izbor)
2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
3. Karel Čapek: Poštarska bajka
4. Carlo Collodi: Pinokio
5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh
6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu
7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
8. Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka
9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica
10. Andrea Peterlik-Huseinović: Plavo nebo ili Ciconia ciconia
11. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i čarobnica Lili
12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor)
13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi
14. Mila Željeznjak: Sretne priče
15. Božidar Prosenjak: Miš
16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš
17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama
18. Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama,…)
19. Nada Zidar-Bogadi: Sretni cvrčak


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Popis lektire za 3. razred

(izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

*(Lektire označene crvenom bojom knjižnica ne posjeduje)

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića
3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
5. Dubravko Horvatić: Grički top
6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.
7. Sanja Pilić: Nemam vremena ili E baš mi nije žao ili Hoću i ja
8. Stanislav Femenić: Ludi kamen
9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu
10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova
11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće
12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele ili Čipolino
13. Hrvatske narodne bajke
14. James M. Barrie: Petar Pan
15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru
16. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza
17. Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica
18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža

19. Dragutin Horkić: Čađave zgode
20. Basne (izbor) 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Popis lektire za 4. razred

(izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova
2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili Izum profesora Leopolda ili
Bakreni Petar ili Tajna zelene pećine
4. Erich Kästner: Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke
5. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka ili Tajna mačje šape ili Tajna Tužnog psa
ili Tajna graditelja straha ili Tajna zlatnog zuba
6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh
7. Felix Salten: Bambi
8. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli
9. Nikola Pulić: Ključić oko vrata
10. Matko Marušić: Snijeg u Splitu
11. Johanna Spyri: Heidi
12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci
13. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina
14. Maja Gluščević: Bijeg u košari ili Klopka za medvjedića
15. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još
16. Silvija Šesto: Bum Tomica
17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve
18. Hrvoje Hitrec: Eko Eko
19. Istvan Bekeffi: Pas zvan gospodin Bozzi
20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda
21. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa ili Ronja razbojnička kći
22. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od Krampusa ili Nevidljiva Iva 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Popis lektire za 5. razred

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

*(Lektire označene crvenom bojom knjižnica ne posjeduje)

1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu ili Koko i duhovi ili Zagonetni
dječak ili Koko u Parizu ili Lažeš, Melita ili Domaća zadaća
2. Šaljive narodne priče
3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa ili Tiki traži neznanca
5. Grigor Vitez: Pjesme
6. Sempe/Goscinny: Nikica
7. Miro Gavran: Sretni dani ili Kako je tata osvojio mamu ili Zaljubljen do ušiju ili
Svašta u mojoj glavi
8. Zlatko Krilić: Čudnovata istina ili Zabranjena vrata ili Veliki  zavodnik
9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka
10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar ili Petlja ili Trojica u Trnju
11. Michael Coleman: Zov labirinta ili Mreža je bačena ili Bijeg s Mreže
12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjega grada ili Frka u Ščitarjevu
13. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera ili Doživljaji Huckleberryja Finna
14. Jules Verne: Put u središte zemlje ili Put oko svijeta za 80 dana ili 20000 milja
pod morem
15. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
16. Tito Bilopavlović: Paunaš
17. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
18. Basne (izbor)
19. Branka Primorac. Ljubavni slučaj mačka Joje
20. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade
21. Ivan Cankar: Istina i ljubav
22. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)
23. Anto Gardaš: Miron u škripcu ili Filip dječak bez imena
24. Selma Lagerlöf: Legende o Kristu 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Popis lektire za 6. razred

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

*(Lektire označene crvenom bojom knjižnica ne posjeduje)

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove i Regoča koji
su obrađeni u četvrtome razredu)
2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
3. August Šenoa: Povjestice
4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča
5. Mark Twain: Kraljević i prosjak
6. Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu
7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
8. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
9. Christine Nöstlinger: Konrad, dječak iz limenke ili Olfi među ženama
10 Vlatko Šarić: Rogan ili Miško
11. Vladimir Nazor: Veli Jože
12. Milutin Majer: Dolazak Hrvata
13. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen
14. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić
15. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja
16. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina
17. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija Stonoga
18. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme
19. Danijel Dragojević: Bajka o vratima
20. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon
21. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)
22. Oscar Wilde: Sretni kraljević
23. Nikola Pulić: Maksimirci


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Popis lektire za 7. razred

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

*(Lektire označene crvenom bojom knjižnica ne posjeduje)  

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj
2. Hrvoje Hitrec: Smogovci
3. Vladimir Nazor: Pripovijetke
4. Dobriša Cesarić: Pjesme
5. Damir Miloš: Bijeli klaun
6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi
7. Branka Primorac: Maturalac
8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život Letećeg Martina ili Balkanska mafija
ili Martin protiv CIA-e i KGB-a
9. Charles Dickens: Oliver Twist
10. Ićan Ramljak: Povratnik ili San bez uzglavlja
11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke
12. Dinko Šimunović: Duga
13. Pero Zlatar: Otključani globus
14. Zvonko Todorovski: Prozor zelenog bljeska ili Mirakul od mora
15. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se
16. Jadranka Klepac: Miris knjige
17. Bernard Jan: Potraži me ispod duge

18. Daniel Defoe: Robinson Crusoe
19. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
20. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
21. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea ili Novi jadi Adriana Molea
22. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
23. Scott O'Dell: Otok plavih dupina ili Caru carevo
24. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine
25. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove ili Bijeli patuljak ili Lutke s dušom
26. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
27. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep 

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

Popis lektire za 8. razred

(izabrati 9 djela, obavezna prva tri)

*(Lektire označene crvenom bojom knjižnica ne posjeduje)

1. Dinko Šimunović: Alkar
2. Slavko Kolar: Breza
3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
4. Ernest Hemingway: Starac i more
5. August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka
6. Dnevnik Ane Frank
7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe ili Zlatna vuga
9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka
10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka
11. Đuro Sudeta: Mor
12. William Shakespeare: Romeo i Julija
13. Pero Budak: Mećava
14. Silvija Šesto: Debela ili Vanda ili Tko je ubio Pašteticu
15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke
17. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav
18. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje ili Sasvim sam popubertetio
19. Vladan Desnica: Pravda
20. Mate Balota: Tijesna zemlja
21. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi
22. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje
23. Miroslav Krleža: Djetinjstvo
24. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke
25. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
26. Josip Laća: Grand hotel
27. Goran Tribuson: Legija stranaca  ili Ne dao Bog većeg zla
28. Zlatko Krilić: Krik
29. Milena Mandić: Pokajnik
30. Antoine de Saint Exupery: Mali princ
31. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston


 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju




preskoči na navigaciju