Obavijesti vezane uz rad Vijeća učenika

Održana prva sjednica Vijeća učenika u novoj školskoj godini

U ponedjeljak, 26. rujna 2022. u 11 sati održan je prvi sastanak ovogodišnjeg Vijeća učenika.

Na sastanku je prisustvovalo 32 učenika - predstavnika 32 razredna odjela iz matične i područnih škola.

Sastanak je koordinirala pedagoginja Zdravka Teklić, a pozdravnu riječ i podsjetnik na školska pravila održala je ravnateljica Jadranka Bartolić Muzica. Na sastanku su još bile prisutne psihologinja Meri Višić i knjižničarka Mirjana Krbavčić.

Kao i obično, na prvom godišnjem sastanku....

bira se predsjednik i zamjenik Vijeća. Nakon kratkog predstavljanja svih članova Vijeća pristupilo se glasovanju. Ovoga puta najviše je glasova u prvom krugu osvojila Kijara Flego iz 8. b razreda koja je tako postala predsjednica Vijeća. U drugom krugu je sudjelovalo pet učenica koje su u prvom krugu osvojile jednak broj glasova (po tri), a to su: Eva Rupena (8. a), Stefani Šćulac (8. Vrh), Luka Medica (8. Roč), Ela Majcan (7. Vrh) i Ema Černeha (6. a). Na kraju je učenica Eva Rupena iz 8. a razreda osvojila najviše glasova (13) te je potom imenovana zamjenicom predsjednice Vijeća. Od ostalih rezultata valja izdvojiti učenicu 8. razreda PŠ Vrh - Stefani Šćulac koja je dobila devet glasova i koju ćemo svakako imati u vidu kod organiziranja budućih aktivnosti. Ostali učenici su dobili manji broj glasova.

Osim odabira predsjednika i zamjenika Vijeća, učenici su upoznati s aktivnostima koje slijede. Prva aktivnost na rasporedu je susret s Gradonačelnikom koji će se održati u ponedjeljak, 3. listopada 2022. godine. Na njemu sudjeluju samo učenici iz matične škole koji su o tome dobili pisanu uputu na temelju koje će se pripremiti na Satu razrednika.

Nadalje, buzetski učenici su upoznati s mogućnošću da svoje prijedloge, mišljenja, komentare, pitanja... ubacuju u žuti sandučić koji će biti postavljen uz "žuti pano" na 1. katu. Mogućnost je otvorena svim učenicima, ne samo predstavnicima u Vijeću, a o tome možete razgovarati s njima na Satu razrednika. Uvijek je dobro da se učenici međusobno dogovaraju i djeluju kao grupa (zajednica) kada se radi o pitanjima koja se tiču većeg broja učenika.

Ubuduće će sastanci Vijeća biti na mjesečnoj bazi, a  termini održavanja će biti pravodobno objavljeni.

Još jednom čestitke novoizabranoj predsjednici i zamjenici Vijeća, a ostalim učenicima i njihovim razrednicima želimo uspješnu suradnju na obostrano zadovoljstvo! 👏💪

objavio: Zdravka Teklić   datum: 26. 9. 2022.

VIJEĆE UČENIKA OŠ BUZET

Korisne poveznice: