HIPPO – međunarodno natjecanje iz engleskog jezika 2024.

Naša škola se već peti put za redom uključila u međunarodno natjecanje iz engleskog jezika – HIPPO – English without borders Olympiad. Natjecanje promovira važnost učenja engleskog jezika, zajedništvo, promicanje različitosti i stvaranje novih prijateljstava učenika iz različitih zemalja, a namijenjeno je učenicima širom Europe i svijeta.

Natjecanje se provodi u četiri kruga. Prvi krug je izlučno natjecanje na nivou škole, a drugi krug je državno finale / svjetsko polufinale. Treći krug – Europsko finale održava se u Veneciji u Italiji krajem svibnja, a veliko svjetsko finale u listopadu 2024. u Assisiju u Italiji.

U ovoj školskoj godini u natjecanje se uključilo 20 učenika od 5. do 7. razreda MŠ Buzet i PŠ Vrh. Natjecanje je provedeno u 3 kategorije:

• Hippo 1 za učenike 5. razreda – sudjelovalo je 7 učenika
  • Hippo 2 za učenike 6. razreda – sudjelovalo je 11 učenika
  • Hippo 3 za učenike 7. razreda – sudjelovalo je 2 učenika.

U državno finale plasiralo se 5 učenika naše škole.

U kategoriji Hippo 1- Tea Petohlep iz 5.b razr. MŠ.

U kategoriji Hippo 2 – David Greblo, Dora Majer i Fabijan Vivoda iz 6.b razr. MŠ.

U kategoriji Hippo 3 – Eva Belasić iz 7. razr. PŠ Vrh.

Državno finale održalo se u petak, 19.04.2024. u online obliku u prostoru naše škole.

Svim natjecateljima želimo uspjeh u radu i plasman u sljedeći krug natjecanja.

objavio: Mateja Činko   datum: 22. 4. 2024.