Petaši na terenskoj nastavi "Južna Istra"

Nakon proljetnih praznika učenici petih razreda Buzeta, Roča i Vrha posjetili su Rt Kamenjak, Akvarij u Puli i antičke spomenike u Puli.

Iz Geografije i Prirode upoznali su biljni i životinjski svijet Rta Kamenjak, najjužnije točke istarskog poluotoka. Prošetali su stazom dinosaura gdje su postavljene skulpture tih divova iz prošlosti. Najzanimljivije bilo je vidjeti otisak dinosaura u stijeni pored mora. U pulskom akvariju upoznali su morski svijet našeg Jadrana, ali i dalekih tropskih mora.

Prošetali su središtem Pule te su za Povijest bilježili najvažnije bilješke o antičkim spomenicima, rimskim ostacima koji su i danas jako dobro sačuvani. Iste antičke ostatke morali su fotografirati za potrebe Likovne kulture.

Učenici su jako odgovorno pristupili svim postavljenim zadacima.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 17. 4. 2024.