Međunarodni projekt Contatti

Učenici 6.a razreda s učiteljicama uključenima u projekt su u utorak, 16. travnja 2024. godine posjetili Osnovnu šolu Sečovlje u Sloveniji.

Nakon dobrodošlice sa solju i maslinovim uljem učenici iz Sečovlja su se predstavili na jezicima koji su im materinski (slovenski, domači, hrvatski, talijanski i mađarski). Veselim zvukovima harmonike uveli su ih u razgledavanje škole Aleks iz Sečovlja i Mario iz Buzeta.

Slijedio je orijentacijski pohod iznad Sečovlja odakle se pruža prekrasan pogled na Portorož, solane i hrvatski dio Buje i Savudriju. Učenici 6.a iz Buzeta i učenici 7.b iz Sečovlja se zajednički rješavali zadatke pomoću tableta tijekom pohoda. Zatim su radili u radionici prirodoslovlja u kojoj su izrađivali molekule vode, mikroskopirali morsku sol, izrađivali kljunove ptica od aluminijske folije te radili pokus s aktivnim ugljikom. U drugoj radionici su izrađivali privjeske u obliku obuće za solanu dok su u trećoj radionici izrađivali ruže vjetrova.

Na kraju su svoje snage odmjerili na nogometnom terenu.

Za kraj su jedni drugima "dali pet" do sljedećeg susreta koji je najavljen za rujan / listopad u Trstu.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 17. 4. 2024.