„Stop nasilju u školama” i Dan ružičastih majica 2024.

Dugi niz godina u školi obilježavamo Pink shirt day promičući nenasilničko ponašanje u našem okruženju. Tim povodom 28. veljače 2024. u  školi se nosila ružičasta boja.

Naša je poruka jasna i glasi: „Stop nasilju u školama!“ Ružičastim smo majicama ove godine, kao i prijašnjih, poručili da je naša škola ustanova nulte tolerancije na nasilje te poslali poruku koja promiče nenasilje i međusobno uvažavanje. Osim toga, danas se, ali i inače, provodilo niz aktivnosti usmjerenih prema stvaranju boljeg, mirnijeg, poticajnijeg okruženja u školi.

Ovom akcijom podižemo svijest o problemu vršnjačkoga nasilja kao sveprisutnom problemu današnjice.  Dan ružičastih majica poznat je po tome što se učenici, učitelji i školsko osoblje, oblače u ružičaste majice, ali i po poruci: „Ne nasilju među vršnjacima.“ Našim činom želimo pokazati da nasilje nije rješenje problema.

Voljeli bismo da svako dijete odrasta sretno, u društvu bez nasilja. Lijepo je družiti se s prijateljima, igrati se i učiti, dogovarati se i poticati strpljenje, smijati se i veseliti, šaliti se, spontano razgovarati, razmjenjivati različita mišljenja u svakodnevnim razgovorima i mirno pronalaziti rješenja za eventualne probleme.

Tekst: Lorena Prodan

objavio: Željka Marinković   datum: 28. 2. 2024.