Maškare 2024.

Ovog pokladnoutorka, 13. veljače 2024., u školi (u podučnima i matičnoj) smo se maskirali, zabavili, njegovali i poštivali tradiciju buzetskih maškara i običaje našeg zavičaja te  prenosili mlađim generacijama navike predaka, baka, djedova, prabaka i pradjedova.

I dok su mladi današnjice previše zaokupljeni čudima moderne tehnologije, ovaj je događaj, u našoj školi, bio ujedno i prilika da se oživi zabava u pravom smislu te riječi, plesom pod maskama uz zabavne karnevalske pjesme. Maškare su nam donijele malo razbibrige, veselja, smijeha, glazbe i plesa, a vjerujemo da je tako bilo i u našim područnim školama jer se u manjim sredinama tradicija maškara još intenzivnije njeguje.

Učenici su se zanimljivo maskirali, maškare su zavladale našom školom, a primamljiv miris pokladnih fritula širio se iz školske kuhinje. Zahvaljujemo našim kuharicama na ovom slatkom pokladnom iznenađenju. Uživali smo u ovoj tradicionalnoj pokladnoj slastici!

Učenici prvih razreda sudjelovali su pokladnoj povorci našeg grada, dok su ucenici od 2. do 4. razreda veselo plesali u sportskoj dvorani. U školskom holu odvijala se zabava pod maskama za više razrede. Šarenih je papirića bilo posvuda.

Maškare su u školu, uz njegovanje tradicije buzetskog karnevala, unijele radost i vedrinu te izmamile osmijehe na dječja lica.

Lorena Prodan

objavio: Željka Marinković   datum: 13. 2. 2024.