SUDJELOVALI SMO U BROJNIM HUMANITARNIM AKCIJAMA

Nizom humanitarnih akcija provedenih u našoj školi tijekom prosinca obilježili smo kraj 2023. godine.  Cilj ovakvih akcija je razvijanje empatije i solidarnosti među djecom, socijalne osjetljivosti za potrebe drugih, poticanje pomaganja i razvijanje svijesti o važnosti brige za socijalno osjetljive pripadnike našeg društva.

Lijepo je i korisno drugima činiti dobro, pomoći nekome kome je potrebna pomoć ili jednostavno sitnim gestama razveseliti dječja srca ili starije pripadnike našeg društva. U pomaganju i lijepim gestama je prava čarolija Božića. Neka ovaj Božić bude sretan svakome jer lijepo je činiti dobro!

U školi se tijekom prosinca, pod vodstvom i inicijativomTima za humane aktivnosti odvijala humanitarna akcija za Dječji dom Ruža Petrović prikupljanjem školskog pribora, slatkiša, higijenskih potrepština i sl., a prikupljene potrepštine i namirnice dostavljene su jučer, 20. prosinca 2023. u Dječji dom.

Ovom prigodom zahvaljujemo se gđi Elmiri Jugovac koja je prevezla donirane stvari iz naše škole u Dječji dom, a za donaciju  polaznici doma uručili su nam zahvalnicu.

Naši su učenici pokazali veliki interes za ovu humanitarnu akciju i spremnost na pomaganje. Lijepo je i korisno pomoći nekome te činiti drugome dobro.

Kreativna radionica naše škole, svake godine, u brojnim prilikama, pod vodstvom voditeljice Snježane Lovrinić, oduševljava nas izradom prigodnih predmeta za različite namjene i prilike.

Ove je godine, u predblagdanskom ozračju, Posebnom razrednom odjelu naše škole, od prikupljenih sredstava na ovogodišnjem prodajnom božićnom štandu, donirala iznos od 150 eura. Polaznici odjela su vrlo zahvalni članovima Kreativne radionice i  inicijativi voditeljice  te se posebno vesele ovoj donaciji.

Hvalevrijednu humanitarnu akciju provodio je 4.a razred. Učenice 4.a razreda, polaznice izvannastavne aktivnosti Mali kreativci, pod vodstvom razrednice Sandre Bartolić Vugrinec, vrijedno su izrađivale ukrasne božićne  predmete koje su prodavale na božićnom sajmu. Prikupljeni iznos od 150 eura, učenici su donirali i uplatili humanitarnoj akciji „RTL pomaže djeci”.

Učenicima osmijeh nije silazio s lica zbog činjenice da su sudjelovali u humanitarnoj akciji i time pomogli drugima.

Učenici 2.a, sa svojom učiteljicom Željkom Marinković i ovog Božića nastavljaju svoj humanitarni rad. Svojim vrijednim ručicama izradili su čestitke za jednu buzetsku tvrtku od koje su dobili novac i 130 eura uplatili humanitarnoj akciji „RTL pomaže djeci”. Dobro je činiti dobro – to je njihov moto.

Polaznici izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje pod vodstvom voditeljice Kristine Pavletić Prodan, u utorak, 19. prosinca 2023. godine, posjetili su Dom za starije osobe u Buzetu.

Obradovali su korisnike Doma božićnim kolačima – panetonima. Sredstva za darivanje prikupili su prodajom ukrasa od glinamola za božićne jelke.  U Domu su polaznike Građanskog odgoja i obrazovanja dočekale ravnateljica Šišović i voditeljica dnevnog boravka Črnac, pokazujući im pritom prostorije dograđenog dijela Doma, a učenike je posebno razveselila senzorna soba.

objavio: Željka Marinković   datum: 22. 12. 2023.