Projekt “Nonice šijo, utroke plešejo” .

Glazbeno društvo Sokol će od 7. siječnja do 30. lipnja 2020. kao nositelj projekta s partnerima OŠ “Vazmoslav Gržalja” i Domom za starije osobe Buzet provoditi  projekt pod nazivom “Nonice šijo, utroke plešejo”. Projektom se želi očuvati i promovirati istarska kultura,  sačuvati istarska tradicija te istovremeno poticati međugeneracijska suradnja

“ Ovaj projekt proveden je uz financijsku potporu Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja  civilnog društva iz sredstava Fonda gradova i općina”

40 -tak učenika  osnovne škole uzrasta od 1. do 4. razreda učit će istarske plesove, čuti buzetske kantadurke i mužikante, posjetiti Zavičajni muzej u Buzetu, čuti predavanje etnologinje Ivone Orlić, posjećivati korisnike Doma za starije osobe u Buzetu gdje će učiti stare istarske napjeve. Korisnice Doma će sašiti 24 istarske nošnje za učenike. Učenici će u sašivenim nošnjama imati nekoliko javnih nastupa, a po završetku projekta nošnje će ostati na korištenje sljedećim generacijama malih plesača.

objavio: Željka Marinković   datum: 7. 1. 2020.