Valentinovo s gostima

U sklopu Zavičajne nastave želja nam je bila ugostiti djedove i bake učenika koji bi nam uživo ispričali svoju ljubavnu priču. Idealan dan za to bio je  14. veljače.

Ugostilli smo Renatovu baku Mariju i djeda Bruna.

Nona Marija i nono Bruno Presel vjenčali su se 1973. godine. Donijeli su nam svoj album sa slikama, a učenike su začudila i oduševila brojna pisma koja su izmjenjivali tijekom boravka gosp. Bruna u vojsci, a koja i danas čuvaju. Ispričali su nam kako su se upoznali, kako su se zabavljali te kako je izgledalo njihovo vjenčanje. Uživali smo u njihovoj priči. Skladan su par koji svjedoči da se uz ljubav, razumijevanje i poštivanje i nakon 45 godina braka osjećaju kao mladenci.

Svi zajedno zaplesali smo na pjesmu Miše Kovača "Odvest ću te na vjenčanje" iz 1973. godine. Pred kraj smo odigrali igru gađanja strelicama u srca, a prije odlaska počastili su nas slatkišima. Hvala im na dolasku i prelijepoj priči!

objavio: Tea Marmilić   datum: 16. 2. 2018.