Tematski roditeljski sastanci

"Medijska pismenost - prevencija elektroničkog nasilja"

U četvrtak, 17. veljače 2011. godine u matičnoj školi u Buzetu održat će se roditeljski sastanci na temu "Medijska pismenost - prevencija elektroničkog nasilja".

Za roditelje učenika od 5. do 8. razreda o ovoj temi će govoriti psihologinje Vilma Bednar i Hana Šiljan Bembić od 16.30 do 17.15 sati, dok će roditelji učenika nižih razreda to isto imati priliku čuti od 17.45 do 18.30 sati.

Nakon tematskog predavanja svaki razredni odjel će imati nastavak roditeljskog sastanka sa svojim razednim učitejlicama/razrednicima.

Obzirom na sve veću dostupnost raznih medija komunikacije djeci nameće se potreba razvijanja medijske pismenosti djece, roditelja, učitelja i stručnih suradnika u školama.

Mediji poput televizije, interneta i mobitela pružaju djeci čitav niz pozitivnih mogućnosti zabave, edukacije, sklapanja prijateljstava, razvijanja vještina pismenog izražavanja.

Te otvorenije komunikacije, međutim, nose i niz opasnosti poput gubitka anonimnosti, modeliranja neprihvatljivog ponašanja te elektroničkog nasilja. Stoga je potrebno educirati djecu da postanu kritična spram medijskih utjecaja i da se prikladno zaštite. Potrebno je educirati i roditelje kako bi postavili pravilne okvire u korištenju medijskih sadržaja te da adekvatno potiču meidjsku pismenost djece.

S tim ciljem su naše današnje gošće osmislile projekt koji uz potporu Istarske županije provode u istarskim školama. Cilj projekta je kroz edukaciju o medijskoj pismenosti smanjiti štetne utjecaje raznih medija na razvoj djece. Očekivani rezultati provođenja projekta su medijsko opismenjavanje roditelja, učenika, učitelja i zainteresiranih stručnih suradnika što vodi kvalitetnijem roditeljstvu i većoj zaštiti djece od štetnih učinaka medija i elektronskog nasilja među djecom.

objavio: Zdravka Teklić   datum: 1. 2. 2011.

Za roditelje:

Najava roditeljskih sastanaka:

Za 8. razrede (8.a, 8.b, 8.c, 8.Roč i 8.Vrh) roditeljski sastanak na temu Profesionalno informiranje i usmjeravanje održat će se 1. lipnja 2023. godine (četvrtak) s početkom u 17:30 sati u blagovaonici matične škole.