Terenska nastava "Aleja glagoljaša"

I ove su školske godine učenici svih šestih razreda bili na terenskoj nastavi u Roču, Huma i Aleji glagoljaša.

U Roču su posjetili srednjovjekovnu glagoljsku tiskaru o kojoj im je sve ispričao Vladimir Pernić. U obilasku ročkih crkvica, Sv. Antuna i Sv. Roka vodila ih je učiteljica Živa Kutnjak. Vidjeli su čuvene freske i Ročki glagoljski abecedarij.

Zatim su krenuli Alejom glagoljaša za koju im je zadatke podijelila učiteljica Kristina Pavletić Prodan. Učenici su prezentirali pored svakog spomen obilježja.

Započeli su sa Stupom Čakavskog sabora kojeg je prezentirala Ela. Zatim se na Stol Ćirila i Metoda popela Ivona (naravno, kako bi je ostali učenici bolje čuli).

Prezentirali su i Katedru Klimenta Ohridskoga, Glagoljski lapidarij, ...

A zamislili smo si želju kad smo prolazili kroz vrata u Usponu Istarskoga razvoda.

Sve smo i marljivo zapisivali.

Dolaskom u Hum, malo smo se i zabavili: zapjevali i zaplesali, te oslikavali kredama u boji te ponešto naučili i zašto se Hum smatra najmanjim gradom na svijetu (obilježja grada).

Zajedno smo se i fotografirali za uspomenu.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 26. 10. 2016.