Naša škola u medijima

STOTA OBLJETNICA ŠKOLE U VRHU

Članak preuzet s: http://www.buzet.hr/index.php?id=111&tx_ttnews[calendarYear]=1987&tx_ttnews[calendarMonth]=2&tx_ttnews[tt_news]=656&tx_ttnews[backPid]=35&cHash=e533c192bf objavljen 13.10.2010. na www.buzet.hr

Kraj školske godine vrhuvski prvašići Noel Paladin i Moreno Matković zasigurno će pamtiti još dugi niz godina. Naime, njima je pripala čast da na svečanosti održanoj u petak, a u povodu stote obljetnice škole u Vrhu, otkriju spomen ploču koju je na zgradu škole postavio Grad Buzet i Mjesni odbor Vrh.

Tom je prilikom mjesni župnik Ivan Štoković kazao kako je škola u Vrhu otvorena 25. listopada 1909. godine, dok je predsjednik MO Vrh Dalibor Petohleb istaknuo kako je toga datuma škola počela djelovati pod državnom ingerencijom, što ne znači da je prije nije bilo samo što je spadala pod ingerenciju Crkve.

- Sto godina nema priliku slaviti svako mjesto. Stoga imate razloga biti sretni i ponosni, poručila je okupljenom mnoštvu ravnateljica Osnovne škole „Vazmoslav Graželja“ Buzet, Mirjana Blažević, u sklopu koje djeluje Područna škola Vrh. Također, poželjela je da se u ovim ne baš lakim i turbolentnim vremenima škola u Vrhu uspije sačuvati.

Prisutnima se obratio i gradonačelnik Buzeta Valter Flego kazavši kako su škole jedan od simbola Istre, pa je tako i škola u Vrhu jedan od simbola Vrhuvštine.

U bogatom programu sudjelovala je limena glazba GD „Sokol“  Buzet, školski zbor, klape „Pinguentum“ i „Boškarin“, crkveni zbor, plesne, glazbene, literarne i dramske grupe učenika PŠ Vrh i zbor „Josip Kaplan“ iz Rijeke.

objavio: Mihaela Kranjčić   datum: 5. 9. 2013.