Školsku godinu 2015./2016. u područnu školu Vrh upisan je 31 učenik u 4 razrednih odjeljenja. Prvi put u školske klupe sjelo je sedam prvaša.

Kombinaciju 1. i 3. razreda čine 11 učenika, a kombinaciju 2. i 4. razreda 6 učenika. Od ove godine po prvi puta i u višim razredima se provodi kombinacija i to 5. i 6. razred, te 7. i 8. razred. Kombinaciju 5. i 6.  razreda čine 9 učenika, a kombinaciju 7. i 8. razreda 5 učenika.

Od izbornih predmeta učenici mogu birati između:

talijanskog jezika (4.-8.r.), katoličkog vjeronauka (1.-8.r.) i informatike (5.-8.r).

Ponuđene dodatne aktivnosti za niže razrede su dodatna nastava iz matematike (IV.r.), a za više razrede glagoljica, dodatna i dopunska nastava iz engleskog jezika, dodatna i dopunska nastava iz matematike, te dodatna nastava iz povijesti.

Od izvannastavnih aktivnosti učenici nižih razreda mogu pohađati literarno- recitatorsku grupu ili literarno- dramsku grupu. Za više razrede mužikanti i kantadori, likovna radionica i vjeronauk.