DOGAĐANJA U PODRUČNOJ ŠKOLI ROČ

Terenska nastava Putevima antifašizma u Istri

U petak, 28. 9. 2018. učenici osmih razreda MŠ Buzet, PŠ Roč i Vrh krenuli su putevima antifašizma u Istri.

Terensku nastavu organizirala je Udruga antifašista Grada Buzeta. Prvo su prisustvovali 44. Pazinskom memorijalu i poslušali predavanje prof. dr. sc. Ive Goldsteina o Vojnim i političkim prilikama u Hrvatskoj i Europi u vrijeme Pazinskih odluka. Zatim su posjetili selo Kresini čije su stanovnike njemački vojnici mučki ubili 1943. godine. O tome su im pričali profesori R. Božac i Folo. Prilikom posjeta sela Šajini pogledali su dokumentarni film o stradanjima stanovnika za vrijeme Drugog svjetskog rata i obišli spomen sobu posvećenu 49 žrtava nenaoružanih civila u Šajinima. Zadnje što su posjetili je selo Bokordići.

Vrijeme je bilo prekrasno, učenici, ali i  njihovi učitelji, su puno naučili o događajima koji su zahvatili Istru u Drugom svjetskom ratu.

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 30. 9. 2018.