DOGAĐANJA U PODRUČNOJ ŠKOLI ROČ

Biciklom u školu

Srijeda 29.11. 2017. bio je tmuran i kišovit dan, ali ne i za učenike od 1. do 3.razreda, oni su taj dan posebno uživali, ni više ni manje u svom su razredu imali 2 bicikle i mnoštvo biciklističke opreme.

Naime, ugostili su  svog sumještanina, Marina Prodana, člana BK Buzet koji je velikodušno prihvatio poziv za gostovanje i pripremio nam zanimljivo predavanje o biciklizmu. Učenici su mogli vidjeti i usporediti mtb i cestovni bicikl, ljetne i zimske dresove, upoznali su se sa dodatnom opremom za sigurnost kao što su zaštitni –reflektirajući prsluk i kaciga, dodatni alati za popravak bicikla, pumpe, zračnice, sprej za lanac, pedale, biciklističke cipele i mnoštvo drugih stvari. Jedan je školski sat bio gotovo prekratak za sva pitanja učenika na koja ih je ovo predavanje potaklo. Veliko hvala i BK Buzet na doniranim majicama i naljepnicama.

Foto i tekst: Elena Rabak Štroligo

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 6. 12. 2017.