DOGAĐANJA U PODRUČNOJ ŠKOLI ROČ

Obilježavanje Međunarodnoga dana bijeloga štapa

Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se svake godine 15. listopada od 1964., kada je Lyndon Johnson, tadašnji predsjednik SAD-a, taj datum proglasio Danom bijelog štapa.

U Hrvatskoj se s obilježavanjem počelo 1996. godine pa se tako naša zemlja priključila mnogobrojnim državama u kojima je ovaj događaj postao prigoda da se najšira javnost upozna s problematikom slijepih osoba.

Bijeli štap je prometni zaštitni znak slijepih u sve gušćem prometu, ali i pomagalo koje slijepima omogućuje samostalno kretanje na poznatom terenu.

U našoj školi predavanje je organizirala Udruga Logos media iz Pule.

Program provodi gospođa Danijela Stokovic koja tijekom jednoga školskog sata u neposrednom kontaktu s učenicima upoznaje ih sa životom slijepih i slabovidnih osoba (gospođa Danijela je slijepa).

Učenicima je pričala o sebi, pokazivala im igre koje slijepi igraju, kako se kreću, pismo koje koriste. O jednostavnosti, neposrednosti i iskrenosti kojima se gospođa Danijela obraća učenicima najbolje govori njihova pažljivost i pitanja kojima je zasipaju.

Na kraju predavanja dobili smo priznanje "Djeca - prijatelji bijeloga štapa".

objavio: Kristina Pavletić Prodan   datum: 26. 10. 2016.