"21. veljače proglašen je Međunarodnim danom materinskoga jezika, a time i danom svih jezika na svijetu i svakog jezika posebice, radi očuvanja i promicanja jezične raznolikosti uporabe materinskog jezika, naglašavanja važnosti i jezične raznolikosti u svijetu i izobrazbe na materinskome jeziku."

U školskoj knjižnici obilježen Dan materinskoga jezika s učenicima PB, njihovim učiteljicama i gostima.
Obilježavanjem ovoga dana ističemo važnost očuvanja više od 6000 jezika diljem svijeta kojima prijeti izumiranje.

Govoreći, čitajući, pišući i slušajući naš dijalekt i mi doprinosimo očuvanju nematerijalne baštine našeg kraja.
Upravo to danas  i činimo slikom, riječju i glumom.
Prva gošća gospođa Ada Vižintin,umirovljena učiteljica, provela nas je poezijom kroz naš zavičajni govor čitajući stihove iz svoje zbirke pjesama "Šimijo tupole puli Mirna"
Druga naša gošća je učiteljica slovenskog jezika Dragica Motik iz Slovenije. Ona  je uvježbala igrokaz "Pod medvedovim dežnikom" sa svojm učenicama, koje su ujedno i učenice naše škole, polaznicama  dodatnog tečaja slovenskog jezika pri Slovenskom kulturnom društvu Lipa u Buzetu.
Učenici 4. razreda Particia Blažević i Marin Mikolj te Vanessa Jakac učenica 2. razreda pročitali su svoje radove na zavičajnom govoru "Mačkare u mujen kraje", "Dobro jtro Črnica" i "Ljubav"
Lijepo je jedan dan posvetiti zavičajnom govoru i tako barem pokoju riječ spasiti od zaborava!
Zahvaljujem našim dragim gošćama i svim učenicima koji su sudjelovali u programu i, naravno, publici koja je bila izvrsna.
                                                                                                             Knjižničarka