ŠTO IMA NOVO?

"MOJA PRVA KNJIGA"

U četvrtak, 26. rujna 2013.g.,  u Karlovcu je održana završna svečanost podjele nagrada i priznanja sudionicima natječaja „Moja prva knjiga“.

Kako je počelo?

U našoj školi je 7. prosinca 2012. održana radionica za zainteresirane učenike na temu „Kako izraditi svoju prvu knjigu“. Prijavilo se 35 učenika od 2. do 8. razreda matične škole i područne škole Vrh. Rad učenika pratili su i poticali mentori: Jasna Mik, Stanka Stanišić i Mirjana Krbavčić.

Nakon samostalnog rada na knjizi i uz konzultacije s mentorima, krajem ožujka je 15 učenika prijavilo svoje radove na državni natječaj koji se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Rezultati natječaja objavljeni su 15. svibnja, a učenici naše škole postigli su zapažene rezultate. Učenica Hana Albaneže, 3.b razred, osvojila je 3. nagradu svojom knjigom „Najneobičniji Božić“. Posebne nagrade dobili su Lukas Višić, učenik 4.b razreda, za knjigu „Tajna“ i Ernest Nežić, učenik 6.b razreda, za knjigu „Susret s izvanzemaljcima“.

Svi učenici sudionici natječaja dobili su pohvalnice, a nagrađeni učenici diplome i darove koje su preuzeli u četvrtak, 26. rujna 2013.g., na svečanosti u Gradskom kazalištu „Zorin dom“ u Karlovcu.

Čestitimo nagrađenima, mentorima i svim učenicima čiji su radovi krasili veliku izložbu u Karlovcu!

objavio: Zdravka Teklić   datum: 1. 10. 2013.