9.Sabor glagoljaša " Slovo Rogovsko"

Ovog su vikenda naše učenice sedmoga razreda Kiara, Lana i Petra s učiteljicom Idom Prodan sudjelovale na 9. Saboru glagoljaša Slovo Rogovsko.

Prisustvovale su radionicama u Osnovnoj školi Stjepana Radića u Bibinjama. Od mnoštva radionica učenice i učiteljica su odabrale izrađivanje glagoljskih slova u glini. Uslijedila je radionica u školi domaćinu Osnovnoj školi Sveti Filip i Jakov. Organizatori su se zaista potrudili pa su djeci i mentorima ponudili desetak radionica. Polaznice iz naše škole su izrađivale straničnik u zlatu i srebru. Radionica je bila izvrsno ostvarena, a učenice su s zadovoljstvom sudjelovale.
Prisustvovali smo i predavanju „Brojevi u glagoljici“, prof. Ljubice Štambuk. Amatersko kazalište „Kuntrata“ počastilo nas je s dva izvrsna uprizorenja: „Kod Lepanta sunce moje“ i „Scensko uprizorenje filipjanskih bratovština u četiri slike“. Posljednjeg dana sabora obišli smo lokalitet glavica, Sv. Ivan, Sv. Toma u Biogradu na moru.

Druženje je bilo ugodno i kreativno, a organizatori su se iznimo potrudili.

objavio: Mateja Činko   datum: 24. 9. 2018.

Škrinjica Male Glagoljske akademije

U Škrinjici Male glagoljske akademije možete pronaći mnoštvo zanimljivih tekstova, križaljki i slika iz 25. saziva MGA.

Škrinjicu pročitajte tako da kliknete na njezinu naslovnu stranicu:

Održano svečano otvorenje

U ponedjeljak 26.6.2017. godine je otvoren jubilarni 25. saziv Male glagoljaške akademije "Juri žakan" u Roču.

Svečano otvorenje MGA

____________________

Ostatak programa možete vidjeti OVDJE, a program u kojem sudjeluju mali žaknići tijekom svojeg boravka na MGA dostupan je OVDJE.

____________________

Mala glagoljska akademija "Juri Žakan"

Dobro došli na stranice posvećene Maloj glagoljskoj akademiji.

Ove godine žaknići će se okupiti na jubilarnom 25. sazivu Male glagoljske akademije

koja će se održati od 26. 6. do 2. 7.

.

Žaknići na internetu

Font glagoljice

Skini font glagoljice na svoje računalo i tipkaj glagoljska slova :)