9.Sabor glagoljaša " Slovo Rogovsko"

Ovog su vikenda naše učenice sedmoga razreda Kiara, Lana i Petra s učiteljicom Idom Prodan sudjelovale na 9. Saboru glagoljaša Slovo Rogovsko.

Prisustvovale su radionicama u Osnovnoj školi Stjepana Radića u Bibinjama. Od mnoštva radionica učenice i učiteljica su odabrale izrađivanje glagoljskih slova u glini. Uslijedila je radionica u školi domaćinu Osnovnoj školi Sveti Filip i Jakov. Organizatori su se zaista potrudili pa su djeci i mentorima ponudili desetak radionica. Polaznice iz naše škole su izrađivale straničnik u zlatu i srebru. Radionica je bila izvrsno ostvarena, a učenice su s zadovoljstvom sudjelovale.
Prisustvovali smo i predavanju „Brojevi u glagoljici“, prof. Ljubice Štambuk. Amatersko kazalište „Kuntrata“ počastilo nas je s dva izvrsna uprizorenja: „Kod Lepanta sunce moje“ i „Scensko uprizorenje filipjanskih bratovština u četiri slike“. Posljednjeg dana sabora obišli smo lokalitet glavica, Sv. Ivan, Sv. Toma u Biogradu na moru.

Druženje je bilo ugodno i kreativno, a organizatori su se iznimo potrudili.

objavio: Mateja Činko   datum: 24. 9. 2018.