Prvi ovogodišnji turnir na kojem su nastupale naše debatantice bio je IV. vežički debatni turnir koji se 24. studenoga 2012.g. održao u OŠ "Vežica" u Rijeci. Natjecatelji su bili podijeljeni u dvije skupine (peti i šesti te sedmi i osmi razredi), a svaka skupina imala je svoju tezu.

Tako su učenici petog i šestog razreda debatirali na tezu "Vegetarijanstvo je opravdano", a učenici sedmog i osmog razreda raspravljali su o tome treba li spolno odgovorno ponašanje učiti u školi.

Iz našeg kluba hrabro su po prvi puta nastupale Nicol Brgodac, Nina Delić i Jana Zubin, učenice 5.a razreda te Borna Greblo iz 6.b razreda. Anamarija Guzijan i Tia Krančić su iskusnije debatantice jer su točno prije godinu dana debitirale u debati na istom ovom turniru.

Ekipa "Buzet 1" koju su činile Anamarija, Borna i Tia su od tri kola osvojile dva te tako zauzele treće mjesto ekipno, dok je Anamarija u pojedinačnom poretku govornika ostvarila najbolji rezultat te osvojila prvo mjesto.

Ekipa "Buzet 2" u kojoj su nastupale Nicol, Nina i Jana nakon tri kola imala je jednu pobjedu i plasirala se na četvrto mjesto.

Sve u svemu, ovo je bilo jedno lijepo, novo iskustvo. Sljedeća prilika za prezentiranje debatnih vještina našim debatantima se pruža već u prosincu (15. 12. 2012.) na debatnom turniru u OŠ Jure Kaštelana u Zagrebu.

"DEBATIRAMO PUL MATUJ" 2012.

Članovi debatnog kluba naše škole sudjelovali su 9. svibnja 2012. godine na Prvom debatnom turniru "Debatiramo pul Matuj" u organizaciji Osnovne škole Dr. Andrije Mohorovičića iz Matulja. Turnir se odvijao na dvije razine, posebno za učenike 4. i 5. razreda, a posebno za one 6., 7. i 8. razreda.

Učenici su debatirali na dvije razine:

Našu školu zastupale su dvije ekipe: mlađa i starija.

U kategoriji "mićih debatanata" naša ekipa u sastavu: Anamarija Guzijan, Tia Krančić i Katrin Mraković (sve učenice 5.a razreda) osvojila je 4. mjesto, dok je Anamarija ostvarila najbolji rezultat u pojedinačnom poretku.

U kategoriji starijih debatanata, ekipa u sastavu: Karlo Nežić, Erik Uran i Ivona Prar osvojila je 2. mjesto, a u pojedinačnom poretku govornika najuspješniji je bio Karlo Nežić koji je zauzeo 1. mjesto među 33 govornika.

Ukupno se natjecalo 12 mlađih i 11 starijih ekipa, odnosno 69 debatanta. Karlu je ovo treći put da je osvojio PRVO mjesto na debatnom turniru (drugi put u ovoj školskoj godini), a Anamarija je prvi put ostvarila ovako sjejan rezultat.