Debatne vijesti

Debatom obilježili Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dana, 22.2.2017. obilježen je Dan ružičastih majica - Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, a učenici šestih razreda obilježili su ga u našoj školskoj knjižnici 3. školski sat. Povodom ovog dana članovi Debatnog kluba su nakon jednomjesečne pripreme održali raspravu na tezu: "Bullying ima teže posljedice od cyberbullyinga"

Afirmacijski govor iznijeli su: Alida Španjol (7.a), Nikolina Tadić (7.a) i Ivan Črnac (6.a), a u negaciji su bile učenice 6.b razreda: Ramona Curić, Emma Majer i Hana Albaneže. Moderatorica je bila učenica 6.a razreda Mia Mraković.

Nakon što su debatanti završili svoje govore, učenici 6.a i 6.b razreda mogli su postavljati pitanja i komentirati ovu tezu. Na kraju rasprave, komentara i pitanja članovi debatnog kluba iznijeli su zaključak: Ni bullying ni cyberbullying nisu dobri i ne trebaju se više događati.

Na kraju rasprave svi učenici su u jednom glasu rekli: NASILJE PRESTAJE OVDJE!

objavio: Zdravka Teklić   datum: 23. 2. 2017.