NAŠI OSMAŠI

Obilježavamo 10. listopada

SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

MIRO RUŠNJAK

Miro Rušnjak, učitelj kojega mnoge generacije pamte po dobroti i požrtvovnosti.

Knjiga izrađena u sklopu projekta "Škole od enbot", a izradila ju je učiteljica Snježana Lovrinić.

Knjigu možete prolistati tako da kliknete na sličicu ispod.

Turnir u debati

U subotu, 22. studenoga 2014. godine, održava se već tradicionalni buzetski turnir u debati za osnovnoškolce. Turnir organizira OŠ „Vazmoslav Gržalja“ Buzet.

Prijavljeno je 28 ekipa iz 16 različitih škola s područja Zagreba, Vrbovca, Rijeke, Kraljevice, Pule i Buzeta.

Otvorenje turnira predviđeno je u 9:40 (subota ujutro). Samo otvorenje će svojim nastupom uveličati naš Mali zbor s voditeljima Manuelom Černekom i  Željkom Marinković. Turnir ima tri kola, a prvo kolo počinje u 10 sati. Završetak turnira (proglašenje najboljih) predviđeno je oko 15 sati.

Naša ekipa nastupa u sastavu: Anamarija Guzijan (8.a), Nicol Brgodac (7.a) i Vito Danielle Coglievina (8.a).

Ukoliko želite pogledati i poslušati kako učenici sedmih i osmih razreda raspravljaju o cenzuriranju reklama, dobrodošli ste!

Zdravka Teklić, voditeljica Debatnog kluba u OŠ „Vazmoslav Gržalja“ Buzet

UKRATKO O DEBATI:

Debata je kao izvannastavna aktivnost prisutna u našoj školi od 2006. godine. Tijkom proteklih godina ekipe našeg debatnog kluba sudjelovale su redovito na natjecanjima i turnirima za debatante osnovnih škola diljem Republike Hrvatske. Posljednjih godina se u debatu uključuju sve mlađi učenici, već od 4. razreda OŠ.

Da bi sudjelovali u debati učenici se moraju pripremiti za određenu tezu kako bi o njoj mogli raspravljati. Priprema zahtijeva istraživanje određenog problema, sakupljanje podataka i dokaza, razgovore s određenim stručnjacima, kritičko razmatranje činjenica i raspravljanje. Radom u debatnom klubu učenici razvijaju kritičko i logičko mišljenje, razvijaju komunikacijske vještine i vještine govora, razvijaju samopoštovanje i samopouzdanje te na konkretnim primjerima uče pojmove iz područja građanskog odgoja i obrazovanja.  Sve navedeno, naravno, učenicima pomaže u razvijanju vrijednosnih stavova.

Postoji više vrsta i formata debata,. U Hrvatskoj osnovnoškolci debatiraju prema KP (Karl Popper) formatu gdje se  točno zna tko, kada i što govori. U debati sudjeluju dvije ekipe po tri člana, a odluku o tome tko je bio bolji i uvjerljiviji u zastupanju svojega stava, donosi sudac.

Jedna debata traje otprilike jedan sat što iziskuje izrazitu koncentraciju i učenika i sudaca. Zato kažemo da je debata,  prije svega,  intelektualni sport.

Važnost debate u sustavu odgoja i obrazovanja prepoznala je i naša lokalna sredina te ovim putem zahvaljujemo Gradu Buzetu koji nam sufinancira aktivnosti u klubu te sudjelovanje na raznim turnirima i natjecanjima.

objavio: Željka Marinković   datum: 19. 11. 2014.

« Travanj 2024 »

ZA RODITELJE

Planirani termini za informacije s roditeljima

VOZNI RED AUTOBUSA 2022/23

školska godina 2023./2024.

KLIKNI NA SLIKU

Popisi udžbenika 2020./2021.

POPISI UDŽBENIKA I DODATNOG MATERIJALA ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./2024.

RASPORED ZVONA - BUZET

Ispis statistike od 8. 9. 2014.