Prevencija trgovanja ljudima

Zbog svoje iskrenosti, neposrednosti i neiskustva, djeca lako  mogu postati žrtve zlonamjernika. Kroz priču iz slikovnice „Mišica Milica“, učenici drugih razreda matične i područnih škola na njima prihvatljiv i interesantan način, upozoreni su na situacije koje za njih mogu biti opasne. U interaktivnom predavanju djelatnice Gradskog društva Crvenog križa Buzet, skrenuta im je pozornost na komunikaciju i postupanje u situacijama susreta s nepoznatim osobama i  naglašena im je velika opreznost kada su sami kod kuće, na putu do škole ili u parkiću.

Preporučujemo da i roditelji o toj temi razgovaraju sa svojom  djecom u čemu će im pomoći slikovnica „Ne, ne idem!“ koja je  nastala kao rezultat suradnje Policijske Direkcije Hannover i Policijske uprave istarske.

Priča o Ani i Marku iz slikovnice bliska je djeci, a na kraju  slikovnice navedeni su  veoma korisni savjeti djeci i roditeljima za postupanje u situacijama susreta s nepoznatim zlonamjernim osobama.
Poveznica na slikovnicu „Ne, ne idem!“ je:

psihologinja Meri Višić

objavio: Željka Marinković   datum: 23. 10. 2020.