Izložba Oživljena baština, bogatstvo i ljepota pisma – glagoljica

U srijedu, 12. veljače 2020. imali smo čast prisustvovati otvorenju izložbe Oživljena baština, bogatstvo i ljepota pisma – glagoljica, u organizaciji Društva prijatelja glagoljice i Nadbiskupijskog pastoralnog instituta. Na izložbi su predstavljeni radovi 17 škola izlagača, između ostaloga i neki radovi 27. saziva Male glagoljske akademije izrađivani na radionicima batika, fresko-slikarskoj, likovno-keramičarskoj te produkcijskoj radionici.

Program je vodila profesorica Jasenka Štimac, a kratkim govorom počastio nas je i akademik Josip Bratulić, veliki prijatelj Male glagoljske akademije.

Nakon zanimljivog otvaranja izložbe gosti, a i domaćini počastili su se uz mali domjenak na kojem su glavne zvijezde bili naši Cukerančići - glagoljančići koje su za tu prigodu izradile mještanke Roča.

objavio: Mateja Činko   datum: 16. 2. 2020.