Predavanje Dobrovoljnog vatrogasnog društva Buzet

Predstavnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Buzet održali su u utorak, 18. listopada 2016. za učenike petih razreda zanimljivo predavanje.

Nenad Piutti, predstavnik Dobrovoljnog vatrogasnog društva Buzet zainteresirao je učenike za aktivno uključivanje u Vatrogasnu mladež. Aktivnosti Vatrogasne mladeži odvijale bi se jedanput tjedno tj. petkom u 13,30. Zadatak je mladeži naučiti pojedinosti o  spašavanju ljudi i imovine, sudjelovanju u požaru te pomoći građanima prilikom brojnih nezgoda (u prometu, prilikom poplava i potresa).

Članovi Vatrogasne mladeži učit će o vrstama vatrogasnih intervencija, vatrogasnoj opremi, a nekolicina učenika će sudjelovati u Vatrogasnom kampu u Fažani tijekom ljeta gdje se okuplja oko 150 djece kroz 7 dana i priprema za vatrogasne intervencije uz boravak na moru i druženje.

objavio: Željka Marinković   datum: 19. 10. 2016.